Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
05.02.2007 00:00

Refaktura za zużycie prądu a przychód

Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie wynajmu lokali użytkowych, jestem VAT-owcem, a podatek dochodowy płacę na zasadach ogólnych. Za zużycie energii otrzymuję od zakładu energetycznego...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie wynajmu lokali użytkowych, jestem VAT-owcem, a podatek dochodowy płacę na zasadach ogólnych. Za zużycie energii otrzymuję od zakładu energetycznego fakturę. W dalszej kolejności wystawiam osobom najmującym tzw. refaktury na zwrot zużytego prądu. Czy zwrot kosztów, podlega opodakowaniu i występuje jako pozostały przychód?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 11 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. nr 14 poz. 176 ze zm.), przychodem z działalności...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz