Notowania

prawo podatkowe
09.02.2012 05:10

Przyspieszona amortyzacja lokali mieszkalnych

Pytanie: Na podstawie art. 22j ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnik może m.in. ustalić indywidualnie okres amortyzacji używanego lokalu mieszkalnego na okres nawet 10 lat. Czy to...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Na podstawie art. 22j ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnik może m.in. ustalić indywidualnie okres amortyzacji używanego lokalu mieszkalnego na okres nawet 10 lat. Czy to może dotyczyć sytuacji, w której podatnik nabywa budynek niemieszkalny używany dłużej niż 60 miesięcy (np. hotel) i przerabia go na lokal mieszkalny (np. apartamentowiec, tj. budynek o trzech lub więcej mieszkań z grupy 110 KŚT)? Czy też chodzi tu tylko o sytuację, w której budynek był używany w tym samym celu w jakim będzie używał go podatnik?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 22j ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnicy, z zastrzeżeniem art. 22l, mogą indywidualnie ustalić stawki amortyzacyjne...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz