Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
28.02.2007 00:00

Przepływ sum pieniężnych między małżonkami

Pytanie: Małżeństwo, pomiędzy którym istnieje rozdzielczość majątkowa. Czy przekazywanie dużych sum (powyżej 10.000 zł) pomiędzy małżonkami należy traktować jako darowizny i czy w związku z tym...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Małżeństwo, pomiędzy którym istnieje rozdzielczość majątkowa. Czy przekazywanie dużych sum (powyżej 10.000 zł) pomiędzy małżonkami należy traktować jako darowizny i czy w związku z tym zajdzie potrzeba uiszczenia podatku od spadków i darowizn (w sytuacji braku powiadomienia odpowiedniego organu podatkowego)? Jakie w tym przypadku może mieć znaczenie prowadzenie (lub nie) wspólnego gospodarstwa domowego?

Odpowiedź: Jak stanowi art. 47 § 1 Kodeksy rodzinnego i opiekuńczego, małżonkowie mogą przez umowę zawartą w formie aktu notarialnego wspólność ustawową rozszerzyć...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz