Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
13.06.2007 00:00

Przeniesienie własności uszkodzonego pojazdu

Pytanie: W wyniku wypadku drogowego został uszkodzony samochód osobowy, wprowadzony do ewidencji środków trwałych firmy. Ponieważ koszt naprawy uszkodzonego pojazdu przewyższał wartość rynkową...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W wyniku wypadku drogowego został uszkodzony samochód osobowy, wprowadzony do ewidencji środków trwałych firmy. Ponieważ koszt naprawy uszkodzonego pojazdu przewyższał wartość rynkową samochodu, podjąłem decyzję o przyjęciu świadczenia pieniężnego w całości z firmy ubezpieczeniowej. W związku z powyższym muszę dokonać przeniesienia prawa własności pojazdu uszkodzonego na firmę ubezpieczeniową. Nadmieniam, że część odszkodowania obejmującą utratę wartości samochodu już otrzymałem z firmy ubezpieczeniowej. Czy poza podpisaniem umowy przeniesienia prawa własności na firmę ubezpieczeniową winienem wystawić fakturę, jak przy sprzedaży? Czy w przypadku istnienia konieczności wystawienia faktury, na fakturze winna być ujęta cała kwota określająca wartość pojazdu, czy jedynie określająca wartość pozostałości?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlegają odpłatna dostawa towarów i odpłatne...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz