Notowania

prawo podatkowe
28.11.2008 00:00

Prowadzenie ksiąg przez członka zarządu

Pytanie: Sp. z o.o. nie zatrudnia na etacie nikogo. Prezes i wiceprezesi jako udziałowcy sprawują swoje funkcje bez wynagrodzenia. Jeden z wiceprezesów, z wyższym wykształceniem ekonomicznym, prowadzi...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Sp. z o.o. nie zatrudnia na etacie nikogo. Prezes i wiceprezesi jako udziałowcy sprawują swoje funkcje bez wynagrodzenia. Jeden z wiceprezesów, z wyższym wykształceniem ekonomicznym, prowadzi księgi rachunkowe. Ze względu na skalę prowadzonej działalności nie przewiduje się zatrudniać nikogo na umowie o pracę. Czy wiceprezes może pełnić funkcję Głównego Księgowego bez jakiejkolwiek umowy? Jak to wygląda w kontekście zmienionej ustawy o rachunkowości odnośnie posiadania certyfikatu księgowego?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 208 § 2 Kodeksu spółek handlowych, każdy członek zarządu ma prawo i obowiązek prowadzenia spraw spółki. Przy tym należy zauważyć,...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz