Notowania

prawo podatkowe
24.04.2009 00:00

Prawo do ulgi na dziecko

Pytanie: Małżonkowie nie zamieszkują razem na dzień 31.12.2008 r. - nie jest orzeczony rozwód ani separacja, dziecko zamieszkuje i jest zameldowane pod adresem matki. Czy ojciec dziecka w takiej...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Małżonkowie nie zamieszkują razem na dzień 31.12.2008 r. - nie jest orzeczony rozwód ani separacja, dziecko zamieszkuje i jest zameldowane pod adresem matki. Czy ojciec dziecka w takiej sytuacji może odliczyć sobie ulgę z tytułu wychowywania dziecka? Oboje rodziców opodatkowani są na zasadach ogólnych.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w treści obowiązującej w roku 2008, od podatku dochodowego, obliczonego zgodnie z art. 27,...

Tagi: prawo podatkowe, porady, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz