Notowania

prawo podatkowe
06.11.2008 00:00

Pożyczka pieniężna

Pytanie: W marcu 2007 roku pożyczyłam od znajomej pieniądze w kwocie 10 tys. euro. Umowa pożyczki została zawarta w Hamburgu i tam kwota została przekazana w dniu umowy do ręki. Znajoma mieszka od 18...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W marcu 2007 roku pożyczyłam od znajomej pieniądze w kwocie 10 tys. euro. Umowa pożyczki została zawarta w Hamburgu i tam kwota została przekazana w dniu umowy do ręki. Znajoma mieszka od 18 lat w Hamburgu i jest tam zameldowana. Ja mieszkam w Polsce. Czy musiałam zgłosić pożyczkę do Urzędu skarbowego w Polsce? Czy powinnam odprowadzić podatek od umowy pożyczki w Polsce? Czy znajoma powinna zgłosić taką pożyczkę w Hamburgu?

Odpowiedź: Umowy pożyczki co do zasady podlegają w Polsce opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w stawce 2% kwoty pożyczki.Zgodnie jednak z art. 1 ust. 4...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz