Notowania

prawo podatkowe
13.04.2009 00:00

Postępowanie podatkowe przy PCC

Pytanie: W 2004 roku kupiłam działkę budowlaną. Cena działki podana w ogłoszeniu (gazeta "Jarmark") biura nieruchomości wynosiła 25000 zł i tyle też zapłaciłam. Kilka dni temu otrzymałam pismo...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W 2004 roku kupiłam działkę budowlaną. Cena działki podana w ogłoszeniu (gazeta "Jarmark") biura nieruchomości wynosiła 25000 zł i tyle też zapłaciłam. Kilka dni temu otrzymałam pismo wzywające do podwyższenia wartości działki do kwoty 69440 zł (wg wyceny US), a tym samym opłacenia wyższego podatku od czynności cywilnoprawnych wraz z odsetkami liczonymi od dnia zakupu!!! Czy i w jaki sposób mogę się odwołać od tego postanowienia; jak udowodnić, że tyle faktycznie zapłaciłam? Poprzednia właścicielka miała problemy finansowe i stąd taka cena; a ponadto działka znajdowała się na terenach zalewowych - dopiero w tym roku uregulowano pobliską rzekę.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 1 lit. c) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), podstawę opodatkowania stanowi przy umowie sprzedaży - wartość rynkowa...

Tagi: prawo podatkowe, porady, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz