Notowania

prawo podatkowe
19.08.2009 00:00

Podatki od nieodpłatnej służebności

Pytanie: Chcę kupić od Mamy mieszkanie/udział i połączyć to z umową, na podstawie której Mama będzie w tym mieszkaniu mogła mieszkać jak długo będzie chciała, bez płacenia mi czynszu. Myślę o umowie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Chcę kupić od Mamy mieszkanie/udział i połączyć to z umową, na podstawie której Mama będzie w tym mieszkaniu mogła mieszkać jak długo będzie chciała, bez płacenia mi czynszu. Myślę o umowie nieodpłatnej dożywotniej służebności tego mieszkania (po jego zakupie przeze mnie) na rzecz Mamy. Czy w powyższym scenariuszu będzie na Mamie spoczywał jakiś podatek od uzyskania takiej nieodpłatnej dożywotniej używalności? (o mój podatek od kupna i Mamy podatki od sprzedaży pytam osobno). W opisanej sytuacji Mama nie uzyska niczego nowego, jedynie może niższą cenę za mieszkanie.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 125 ustawy o podatku od spadków i darowizn wolna od podatku dochodowego jest wartość świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz