Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
22.11.2007 00:00

Podatek przy przekazaniu na potrzeby własne

Pytanie: Jestem wspólnikiem spółki jawnej. Chcę przekazać sobie na potrzeby własne samochód będący własnością spółki. Samochód jest jeszcze nie zamortyzowany w 100%. Czy sprzedając później taki...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Jestem wspólnikiem spółki jawnej. Chcę przekazać sobie na potrzeby własne samochód będący własnością spółki. Samochód jest jeszcze nie zamortyzowany w 100%. Czy sprzedając później taki samochód przed upływem 6 lat, będę musiał zapłacić podatek dochodowy od ceny sprzedaży, czy od ceny nabycia tego samochodu przez spółkę?

Odpowiedź:
Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, źródłem przychodów jest odpłatne zbycie, z zastrzeżeniem ust. 2 m.in. innych...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz