Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
06.02.2007 00:00

Podatek od wynajmu od małżonków

Pytanie: Małżeństwo czerpie dochody z najmu lokalu użytkowego, który jest ich współwłasnością. Czy przy rozliczeniu miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy (PIT-5) każdemu małżonkowi przypada kwota...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Małżeństwo czerpie dochody z najmu lokalu użytkowego, który jest ich współwłasnością. Czy przy rozliczeniu miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy (PIT-5) każdemu małżonkowi przypada kwota wolna od podatku, czy rozliczają się w ramach wspólnej jednej kwoty? Zaznaczam, że składają wspólne rozliczenie roczne. I jaka jest kwota wolna od podatku w 2007?

Odpowiedź: Jak wynika z treści art. 44 ust. 1 pkt. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnicy osiągający dochody z najmu lub dzierżawy są obowiązani...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz