Notowania

prawo podatkowe
28.06.2009 00:00

Podatek od wynajmu nieruchomości

Pytanie: Posiadam nieruchomość, którą nabyłem przed zawarciem związku małżeńskiego (nie mamy rozdzielności majątkowej z małżonką). Akt notarialny został zawarty wyłącznie pomiędzy mną (osobą fizyczną)...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Posiadam nieruchomość, którą nabyłem przed zawarciem związku małżeńskiego (nie mamy rozdzielności majątkowej z małżonką). Akt notarialny został zawarty wyłącznie pomiędzy mną (osobą fizyczną) a sprzedającym. Daną nieruchomość chciałbym wynająć, ale na takiej zasadzie aby to małżonka widniała jako osoba wynajmująca i rozliczająca się z US. Proszę o informację czy takie postępowanie będzie zgodne z prawem, czy też muszę dokonać spisania jakiejś umowy z małżonką (a dopiero później małżonka będzie mogła podpisać umowę wynajmu). Dane postępowanie jest podyktowane faktem, iż chciałbym, aby to małżonka uzyskiwała przychód z najmu nieruchomości i rozliczała się z fiskusem na zasadzie ryczałtu (osobiście nie mogę tego zrobić ponieważ mam zarejestrowaną na siebie działalność gospodarczą i musiałbym rozliczać się z fiskusem na zasadach ogólnych). Czy istnieje możliwość zawarcia umowy wynajmu nieruchomości osobie trzeciej przez współmałżonkę, która nie widnieje w akcie notarialnym (nieruchomość nabyta przed
zawarciem związku małżeńskiego)?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 12 ust. 6 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne możliwość złożenia pisemnego...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz