Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
29.03.2007 00:00

Podatek od wynajmu auta od pracownika

Pytanie: Nasz pracownik ma auto ciężarowe. Odpowiedzieliście nam Państwo, że aby wykorzystywać je na potrzeby firmy konieczne będzie zawarcie z pracownikiem stosownej umowy cywilnoprawnej,...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Nasz pracownik ma auto ciężarowe. Odpowiedzieliście nam Państwo, że aby wykorzystywać je na potrzeby firmy konieczne będzie zawarcie z pracownikiem stosownej umowy cywilnoprawnej, przewidującej wynagrodzenie za wykorzystywanie z takiego samochodu. Czy musi być odprowadzony podatek dochodowy od wynagrodzenia za użytkowanie auta?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne od podatku dochodowego są ekwiwalenty pieniężne za używane przez pracowników...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz