Notowania

prawo podatkowe
23.09.2014 05:11

Podatek od sprzedaży strony internetowej

Pytanie: Stworzyłem stronę internetową, którą sprzedaję inwestorowi ze Stanów Zjednoczonych za 110 000 PLN. Umowa została podpisana, jestem w trakcie przekazywania domeny oraz serwera. Wszystko odbywa...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Stworzyłem stronę internetową, którą sprzedaję inwestorowi ze Stanów Zjednoczonych za 110 000 PLN. Umowa została podpisana, jestem w trakcie przekazywania domeny oraz serwera. Wszystko odbywa się przez pośrednika handlowego Escrow.com, który otrzymuje pieniądze do kupującego i przekazuje je sprzedającemu (mi) jeżeli wszystkie warunki umowy (tj. przeniesienie domeny, serwera, itd.) zostaną spełnione. Jako opcje zapłaty wybrałem bezpośredni przelew na moje zwykłe oszczędnościowe konto w mBanku. Kupującym jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) z siedzibą w USA. Strona została stworzona, prowadzona i hostowana na serwerach w USA. Nie mam zarejestrowanej firmy. Nigdy nie miałem. Nie mam możliwości rozbicia przelewu na mniejsze kwoty. Mam 24 lata, polskie obywatelstwo i żadnego innego. Przebywam teraz w Tajwanie, nie mam możliwości otworzenia nowego konta w banku, podpisania papierów, stawienia się gdziekolwiek w Polsce w najbliższym czasie. Jak wygląda kwestia uregulowania podatku w
takiej sytuacji? Czy w ogóle muszę płacić podatek? Czy muszę coś zgłaszać do Urzędu Skarbowego? Jakie muszę posiadać dokumenty?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych za przychód z praw majątkowych uważa się w szczególności przychody z praw autorskich i praw...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz