Notowania

prawo podatkowe
04.11.2008 00:00

Podatek od sprzedanej nieruchomości

Pytanie: W 2003 roku kupiłem na kredyt mieszkanie i sprzedałem je w 2004 r. Rozliczając 10% podatek, do kosztów przychodu zaliczyłem prowizję przy zakupie i sprzedaży pobraną przez pośrednika, a także...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W 2003 roku kupiłem na kredyt mieszkanie i sprzedałem je w 2004 r. Rozliczając 10% podatek, do kosztów przychodu zaliczyłem prowizję przy zakupie i sprzedaży pobraną przez pośrednika, a także całą kwotę zaciągniętego kredytu i odsetki (zarówno w części spłaconej przed sprzedażą tego mieszkania, jaki i po). Czy dobrze zinterpretowałem przepis o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychodem z odpłatnego zbycia nieruchomości lub praw majątkowych oraz innych rzeczy,...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz