Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
26.09.2007 00:00

Podatek od nagrody

Pytanie: Wymieniłem punkty przysługujące mi w jednym z programów partnerskich na nagrodę (program komputerowy), jej wartość wynosi 153 zł brutto. Pojawiła się informacja "W dniu dzisiejszym wartość...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Wymieniłem punkty przysługujące mi w jednym z programów partnerskich na nagrodę (program komputerowy), jej wartość wynosi 153 zł brutto. Pojawiła się informacja "W dniu dzisiejszym wartość nagród opłaconych punktami przekroczy 100 zł brutto. W związku z tym w/w nagrody stanowią Twój przychód w rozumieniu Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych." Otrzymałem także informację: "Na podane powyżej dane zostanie wystawiony PIT 8C, czyli dokument: "Informacja o przychodach z innych źródeł oraz niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych"". Nagrodę uzyskałem w sposób niezwiązany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Jaki podatek muszę zapłacić od tej nagrody, gdzie go odprowadzić i ile mam na to czasu? Jakie dokumenty wypełnić?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 68a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolna od podatku dochodowego jest wartość nieodpłatnych świadczeń, o których...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz