Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
19.01.2007 00:00

Podatek od dziedziczonego mieszkania

Pytanie: Ojciec zmarł półtora roku temu. Mieszkanie przekształcono na własnościowe w czasie małżeństwa rodziców. Ojciec figurował jako właściciel mieszkania, w którym mieszkał wraz z matką (wspólność...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Ojciec zmarł półtora roku temu. Mieszkanie przekształcono na własnościowe w czasie małżeństwa rodziców. Ojciec figurował jako właściciel mieszkania, w którym mieszkał wraz z matką (wspólność małżeńska). Matka nadal mieszka w mieszkaniu. Nie przeprowadzaliśmy żadnego postępowania spadkowego. Chcemy przeprowadzić je teraz i przepisać całą własność na mnie, jedyną córkę. Matka nadal będzie mieszkać w mieszkaniu aż do śmierci. Czy będę musiała zapłacić podatek od spadku? W jakiej wysokości?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn oraz ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych,...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz