Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
10.09.2007 00:00

Podatek od budynku rolnika w mieście

Pytanie: Ponad miesiąc temu zakupiłem od osoby fizycznej prawo użytkowania wieczystego działki gruntu o pow. 80 m2 wraz z własnością budynku starego browaru usytuowanego na tej działce. Budynek...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Ponad miesiąc temu zakupiłem od osoby fizycznej prawo użytkowania wieczystego działki gruntu o pow. 80 m2 wraz z własnością budynku starego browaru usytuowanego na tej działce. Budynek faktycznie i wg dokumentacji budowlanej jest w fazie adaptacji i przebudowy (nie jest użytkowany) na cele mieszkalno-usługowe, co jest zgodne z PZP gminy. Posiadam ponadto gospodarstwo rolne o pow. ok. 20 ha wraz z zabudowaniami w pobliskiej wiosce. Dostałem obecnie pismo zobowiązujące mnie do zgłoszenia w urzędzie gminy obowiązku podatkowego od nabytej powyżej opisanej nieruchomości. Jaki podatek od nieruchomości będę zobowiązany zapłacić od nowo nabytego (200 m2 w mieście) nieużywanego i nie oddanego do użytkowania budynku mieszkalno-usługowego oraz prawa użytkowania wieczystego gruntu będąc rolnikiem?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości podlegają następujące nieruchomości lub obiekty budowlane:
...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz