Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
23.04.2009 00:00

PCC od zagranicznej pożyczki

Pytanie: Firma X jest jednoosobową działalnością gospodarczą, ma siedzibę w Polsce. Otrzymała pożyczkę od osoby mieszkającej w Niemczech, umowa pożyczki została zawarta w Niemczech, środki pieniężne...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Firma X jest jednoosobową działalnością gospodarczą, ma siedzibę w Polsce. Otrzymała pożyczkę od osoby mieszkającej w Niemczech, umowa pożyczki została zawarta w Niemczech, środki pieniężne także znajdowały się w tym kraju, osoba udzielająca pożyczki nie jest związana z działalnością gospodarczą pożyczkobiorcy. Czy w takim wypadku jest się zwolnionym od podatku PCC?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 1 ust. 4 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, czynności cywilnoprawne (np. umowa pożyczki) podlegają podatkowi, jeżeli ich przedmiotem...

Tagi: prawo podatkowe, porady, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz