Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
16.01.2007 00:00

Opodatkowanie spadku

Pytanie: Po śmierci ojca został wniesiony wniosek do sądu o nabycie spadku przez żonę i dziecko. Sprawa już odbyła się i już jest wyrok prawomocny, obie strony mają po 1/2 majątku. Jak należy dalej...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Po śmierci ojca został wniesiony wniosek do sądu o nabycie spadku przez żonę i dziecko. Sprawa już odbyła się i już jest wyrok prawomocny, obie strony mają po 1/2 majątku. Jak należy dalej postępować i czy od nabytego spadku należy zapłacić podatek? Jakie podatki należy zapłacić w postępowaniu spadkowym w świetle przepisów obowiązujących od stycznia 2007 roku?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, podatkowi temu podlega nabycie przez osoby fizyczne własności rzeczy znajdujących się na terytorium...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz