Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
01.07.2008 00:00

Opodatkowanie pożyczki

Pytanie: Zamierzam w ramach prowadzonej działalności gospodarczej rozpocząć udzielanie pożyczek gotówkowych - niewielkich kwot, np. 700 PLN na okres max. 3 miesięcy, z czego np. 500 zł trafia...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Zamierzam w ramach prowadzonej działalności gospodarczej rozpocząć udzielanie pożyczek gotówkowych - niewielkich kwot, np. 700 PLN na okres max. 3 miesięcy, z czego np. 500 zł trafia rzeczywiście do pożyczkobiorcy, 150 na polisę ubezpieczeniową (zgodnie z jego dyspozycją) i np. 540 PLN tytułem jakiś dodatkowych opłat. W jaki sposób rozliczam się z fiskusem od zysków z prowadzonej działalności, tj. z zysków z odsetek, z prowizji za sprzedaż ubezpieczenia i z tych "dodatkowych" kosztów? Czy wystarczy, że złożę dochody z tego tytułu jedynie w PIT rocznym?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 14 ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej nie zalicza się kwot...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz