Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
28.11.2007 00:00

Opodatkowanie dofinansowania

Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą. Skorzystałam z pomocy Urzędu Pracy i przed zatrudnieniem osoby bezrobotnej pozyskałam środki finansowe na zakup wyposażenia, jak i środków trwałych...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę działalność gospodarczą. Skorzystałam z pomocy Urzędu Pracy i przed zatrudnieniem osoby bezrobotnej pozyskałam środki finansowe na zakup wyposażenia, jak i środków trwałych potrzebnych do utworzenia miejsca pracy dla nowego pracownika. Czy otrzymane pieniądze muszę opodatkować podatkiem dochodowym?

Odpowiedź:
Zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychodem z działalności gospodarczej są również dotacje, subwencje, dopłaty...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz