Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
27.02.2007 00:00

Opodatkowanie aportu w postaci przedsiębiorstwa

Pytanie: Mam firmę prowadzącą działalność na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Moim zamiarem jest wniesienie całej mojej firmy (przedsiębiorstwa) do spółki z o.o. jako aport....

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mam firmę prowadzącą działalność na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Moim zamiarem jest wniesienie całej mojej firmy (przedsiębiorstwa) do spółki z o.o. jako aport. Dokonałem aktualnej wyceny składników majątku do wartości rynkowej (w tym nieruchomości). Wycena ta przewyższa wartość księgową. Aportu dokonuję po wysokości wyceny i za taką wartość (wyceny obejmuję udziały). Czy kiedy i w jakiej wysokości będę musiał zapłacić podatek dochodowy?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, za przychody z kapitałów pieniężnych uważa się nominalną wartość udziałów...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz