Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
22.10.2006 00:00

Opłata skarbowa od pełnomocnictwa

Pytanie: Nasza firma zawarła umowę na obsługę prawną z adwokatem. Adwokat wraz z umową otrzymał pełnomocnictwo ogólne do występowania przed wszelkimi sądami i urzędami. Czy w sytuacji, gdy ten adwokat...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Nasza firma zawarła umowę na obsługę prawną z adwokatem. Adwokat wraz z umową otrzymał pełnomocnictwo ogólne do występowania przed wszelkimi sądami i urzędami. Czy w sytuacji, gdy ten adwokat występuje z pozwem czy w jakiejś już wcześniej zaczętej sprawie, powinien za każdym razem i do każdej sprawy oddzielnie dołączać opłacone pełnomocnictwo (w wysokości 15 zł), czy wystarczy, że jest to pełnomocnictwo ogólne i nie musi już go opłacać?

Odpowiedź: Opłacie skarbowej podlegają zgodnie z art. 1 ustawy o opłacie skarbowej między innymi dokumenty stwierdzające ustanowienie pełnomocnika oraz ich odpisy (wypisy)....

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz