Notowania

prawo podatkowe
15.02.2009 00:00

Odliczenie VAT z faktur za usługi długoterminowe

Pytanie: Otrzymuję obecnie faktury za usługi długoterminowe, tj. np. za utrzymanie domeny internetowej za 2009 rok lub też za prenumeratę za kilka miesięcy 2009 roku z góry. Przy czym nie są to...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Otrzymuję obecnie faktury za usługi długoterminowe, tj. np. za utrzymanie domeny internetowej za 2009 rok lub też za prenumeratę za kilka miesięcy 2009 roku z góry. Przy czym nie są to faktury zaliczkowe, gdyż płatność nie została jeszcze dokonana, faktury te mają określony jakiś termin płatności, np. 14 dni. W którym momencie/miesiącu mogę odliczyć VAT z takich faktur, skoro towar w postaci prenumerowanego czasopisma będę dostawać sukcesywnie w każdym miesiącu prenumeraty, zaś usługa wspomnianego utrzymania domeny zostanie tak naprawdę zakończona będzie dopiero w grudniu 2009 r.?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 86 ust. 10 pkt 1 i ust. 11 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), prawo do obniżenia kwoty podatku należnego powstaje w rozliczeniu za okres,...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz