Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
17.04.2008 00:00

Odliczenie darowizny

Pytanie: Pokrywałem w 2007 r. okresowo przelewem bankowym na rzecz rodziców prowadzących oddzielne gospodarstwo rachunki za ich obciążenia takie jak telefon, gaz, elektryczność, mieszkanie jako pomoc...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Pokrywałem w 2007 r. okresowo przelewem bankowym na rzecz rodziców prowadzących oddzielne gospodarstwo rachunki za ich obciążenia takie jak telefon, gaz, elektryczność, mieszkanie jako pomoc w ich utrzymaniu oraz dokonywałem przelewów niewielkich kwot na konto syna (student , niepracujący, zameldowany w moim gospodarstwie). Czy takie kwoty podlegają odliczeniu w PIT? Jeżeli tak to do jakiej wysokości? Jakie dokumenty należy zachować jako potwierdzenie takiej darowizny i czy obdarowany powinien wykazać to w swoim PIT? Jaka kwota darowizny opisanej powyżej jest wolna dla obdarowanego z podatku od darowizny?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), podstawę obliczenia podatku, z zastrzeżeniem art. 24 ust. 3, art. 29-30c...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz