Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
11.06.2007 00:00

Obowiązek wystawienia faktury przy najmie

Pytanie: Wynajmuję mieszkanie od spółki z o.o., czynsz za najem ustaliliśmy w świadczeniu (świadczę pracę na rzecz spółki). Spółka nie wystawia mi żadnego pokwitowania, które potwierdziłoby, że...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Wynajmuję mieszkanie od spółki z o.o., czynsz za najem ustaliliśmy w świadczeniu (świadczę pracę na rzecz spółki). Spółka nie wystawia mi żadnego pokwitowania, które potwierdziłoby, że odpracowałem czynsz. Spółka ma zawieszoną działalność gospodarczą i twierdzi, że z tego powodu nie może mi wystawiać faktury. Czy spółka z o.o. w opisanej powyżej sytuacji ma obowiązek wystawienia faktury za wynajem mieszkania? Jakie przepisy to regulują?

Odpowiedź: Przepisy o podatku od towarów i usług (VAT) nie przewidują możliwości zawieszenia działalności podatnika. Zgodnie z art. 106 ust. 4 ustawy o VAT, podatnicy...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz