Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
16.01.2007 00:00

Moment powstania kosztu po stronie osoby prawnej

Pytanie: Spółka akcyjna wypłaciła w 2006 r. wynagrodzenie jednemu z pracowników (umowa zlecenie). Wynagrodzenie jest związane z konkretnym przychodem, który zostanie osiągnięty w 2007 r. Kiedy...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółka akcyjna wypłaciła w 2006 r. wynagrodzenie jednemu z pracowników (umowa zlecenie). Wynagrodzenie jest związane z konkretnym przychodem, który zostanie osiągnięty w 2007 r. Kiedy wypłacone wynagrodzenie stanowi koszt uzyskania przychodu? Czy należy zastosować art. 15 ust. 4, czy może art. 16 ust. 1 pkt 57 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz