Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
06.03.2008 00:00

Limit zwolnienia podmiotowego VAT od zlecenia

Pytanie: Z tytułu wykonywanej umowy zlecenia będę podatnikiem podatku od towarów i usług VAT po przekroczeniu kwoty przychodu 50 tys. zł (limit na ten rok). Koszty uzyskania przychodu z tytułu umowy...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Z tytułu wykonywanej umowy zlecenia będę podatnikiem podatku od towarów i usług VAT po przekroczeniu kwoty przychodu 50 tys. zł (limit na ten rok). Koszty uzyskania przychodu z tytułu umowy zlecenia wynoszą 20% i należy zapłacić zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych w wysokości 19% przychodu pomniejszonego o koszty uzyskania. Jak prawidłowo określić moment przekroczenia kwoty przychodu (50 tys. zł) powodującej obowiązek zapłaty podatku VAT i jak prawidłowo wyliczyć podatek VAT - od kwoty przychodu brutto, czy netto tj. pomniejszonej o koszty uzyskania i podatek dochodowy od osób fizycznych?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), zwalnia się od podatku podatników, u których wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz