Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
30.03.2006 00:00

Koszty remontu wynajmowanego lokalu

Pytanie: Jeżeli lokal, który od czasu zakupu był przez 2 lata wynajmowany (opłacany był podatek od dochodu z najmu przez osobę z ograniczonym obowiązkiem podatkowym) i potem trzeba było wykonać remont...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Jeżeli lokal, który od czasu zakupu był przez 2 lata wynajmowany (opłacany był podatek od dochodu z najmu przez osobę z ograniczonym obowiązkiem podatkowym) i potem trzeba było wykonać remont po to, żeby doprowadzić lokal do stanu takiego, żeby znowu mógł być wynajmowany, to czy można odpisać koszty remontu (ok. 1800 zł) w tym roku, kiedy remont był dokonany, zaliczając te koszty do kosztów uzyskania przychodu? Remont ten nie był uwzględniony w żadnej umowie, gdyż poprzedni najemca się wyprowadził, a zanim następny najemca zechciał to mieszkanie wynająć musiało być doprowadzone do stanu podstawowej używalności. Mieszkanie zostało ponownie wynajęte jakiś czas po remoncie (październik), ale w następnym roku finansowym (luty).

Odpowiedź: Zgodnie z art. 662 § 2 Kodeksu cywilnego, drobne nakłady połączone ze zwykłym używaniem rzeczy obciążają najemcę. Jak stanowi art. 681 drobnymi nakładami...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz