Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
27.02.2007 00:00

Koszty podróży na fakturze za szkolenie

Pytanie: Prowadzę szkolenie w miejscu wskazanym przez klienta, do którego muszę dojechać (pociągiem lub samochodem). W jaki sposób powinienem wystawić fakturę za takie szkolenie? Usługa szkoleniowa...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę szkolenie w miejscu wskazanym przez klienta, do którego muszę dojechać (pociągiem lub samochodem). W jaki sposób powinienem wystawić fakturę za takie szkolenie? Usługa szkoleniowa jest zwolniona z VAT. Czy koszty podróży (koszty biletów lub ryczałt za samochód) mam doliczyć w kwocie brutto do ceny szkolenia? Czy umieścić je na fakturze z inną stawką VAT (jaką?) Czy wystawić odrębną fakturę na zwrot kosztów?

Odpowiedź: Stosownie do art. 5 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega odpłatna dostawa towarów i odpłatne...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz