Notowania

prawo podatkowe
28.12.2008 00:00

Koszt podatkowy na podstawie duplikatu faktury

Pytanie: W listopadzie 2008 r. spółka cywilna otrzymała fakturę duplikat i korektę faktury pierwotnej za firmowe gadżety reklamowe - oba te dokumenty wystawione w listopadzie 2008 r. Faktura, do...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W listopadzie 2008 r. spółka cywilna otrzymała fakturę duplikat i korektę faktury pierwotnej za firmowe gadżety reklamowe - oba te dokumenty wystawione w listopadzie 2008 r. Faktura, do której sporządzono teraz duplikat i korektę, została wystawiona w styczniu 2007 r. i nigdy nie dotarła do spółki. Zakup kalkulatorów nie został zaksięgowany jako koszt w spółce. Spółka prowadzi książkę przychodów i rozchodów, metoda memoriałowa. Faktura jest na zakup kalkulatorów z nazwą, logo i adresem www spółki (wartość 6 zł netto każdy) przeznaczonych do rozdania klientom. Część kalkulatorów została rozdana w 2007 r., a część rozdana w listopadzie 2008r. Faktury - duplikat i korekta zostały zapłacone w listopadzie 2008r. - po otrzymaniu duplikatu faktury i korekty faktury pierwotnej. Faktury zostały zaksięgowane w listopadzie 2008 r. zgodnie z datą ich wystawienia. Czy kalkulatory mogą być kosztem uzyskania przychodu teraz, w listopadzie 2008 r., na podstawie duplikatu i korekty faktury?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, koszty uzyskania przychodów, z zastrzeżeniem ust. 5 i 6, są potrącane tylko w tym roku...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz