Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
15.02.2007 00:00

Koszt kawy i herbaty w trakcie szkolenia

Pytanie: Prowadzę firmę szkoleniową. W trakcie każdego szkolenia są tzw. przerwy kawowe, gdzie jest drobny poczęstunek, kawa i herbata. U mnie na szkoleniach jest to w formie samoobsługowego bufetu,...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę firmę szkoleniową. W trakcie każdego szkolenia są tzw. przerwy kawowe, gdzie jest drobny poczęstunek, kawa i herbata. U mnie na szkoleniach jest to w formie samoobsługowego bufetu, który sam przygotowuję. Jest to w zasadzie standard, jeśli chodzi o wszystkie warsztaty, seminaria i szkolenia. W trakcie przerw kawowych wszystko jest za darmo (kawa, herbata, ciastka itp.). W związku z tym mam pytanie. Do jakich kosztów mam zaliczyć koszty serwowanych w trakcie przerw kawowych rzeczy? Do tej pory księgowałem to jako koszt limitowany reprezentacji i reklamy. Lecz od obecnego roku nie ma kosztów reprezentacji. Ponadto słyszałem, że istnieje interpretacja, która mówi, że w przypadku firm szkoleniowych koszt związany z przerwami kawowymi, jest zwykłym kosztem, a nie kosztem reprezentacji. Jak poprawnie powinienem księgować te koszty?

Odpowiedź: Zgodnie ze zmienioną od 1 stycznia 2007 r. treścią art. 23 ust. 1 pkt 23 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie uważa się za koszty uzyskania...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz