Notowania

prawo podatkowe
22.03.2011 05:10

Korekta podatku VAT - data ujęcia

Pytanie: W październiku 2010 r. wystawiłem fakturę na zagospodarowanie terenów zielonych na kwotę 50.000,00 + 22% VAT. Dzisiaj dowiedziałem się, że zastosowałem błędna stawkę VAT - powinienem...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W październiku 2010 r. wystawiłem fakturę na zagospodarowanie terenów zielonych na kwotę 50.000,00 + 22% VAT. Dzisiaj dowiedziałem się, że zastosowałem błędna stawkę VAT - powinienem zastosować VAT 7%. Nie mogłem już zmienić ceny ponieważ była ona uzgodniona brutto w przetargu i jest już wszystko rozliczone. Wystawiłem więc z dniem dzisiejszym fakturę VAT korektę - od ceny brutto wyszedłem na VAT 7%. Reasumując - zwiększyła sie wartość faktury netto, natomiast zmniejszył się podatek VAT. Faktura korygująca na zmianę stawki VAT ma datę dzisiejszą - marcową. Czy powinienem ją zarachować do PKPiR i VAT w październiku (zrobić korektę) - czy mogę zarachować ją do PKPiR i VAT w marcu br.?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 29 ust. 4a ustawy o VAT w przypadku gdy podstawa opodatkowania ulega zmniejszeniu w stosunku do podstawy określonej w wystawionej fakturze, obniżenia...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz