Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
27.03.2006 00:00

Informacja CIT-ST

Pytanie: Spółka prowadzi oddziały od kilku miesięcy na terenie innej gminy niż siedziba spółki. Jaką informację winna złożyć spółka do Urzędu skarbowego, ażeby skutecznie przekazać do tej właściwej...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółka prowadzi oddziały od kilku miesięcy na terenie innej gminy niż siedziba spółki. Jaką informację winna złożyć spółka do Urzędu skarbowego, ażeby skutecznie przekazać do tej właściwej gminy część podatku od osób prawnych i w jakim terminie po zakończeniu roku obrotowego spółki powinno to mieć miejsce? Czy jeżeli oddziały rozpoczęły swoje funkcjonowanie w połowie roku kalendarzowego i tym samym dla tej spółki roku podatkowego to czy te informacje CIT-ST powinny być składane teraz, czy dopiero za rok po przekroczeniu pełnego roku funkcjonowania tych oddziałów.

Odpowiedź: Jak wynika z art. 28 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, podatnicy posiadający zakłady (oddziały) położone na obszarze jednostki samorządu...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz