Notowania

prawo podatkowe
26.11.2008 00:00

Import spoza Unii Europejskiej

Pytanie: Mam zamiar zakupić towar w kraju nienależącym do Unii Europejskiej, a następnie odsprzedać go firmie znajdującej się w kraju Unii (bez VAT). Czy w takim przypadku będę musiał zapłacić VAT...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mam zamiar zakupić towar w kraju nienależącym do Unii Europejskiej, a następnie odsprzedać go firmie znajdującej się w kraju Unii (bez VAT). Czy w takim przypadku będę musiał zapłacić VAT należny z tytułu importu?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 2 pkt 7 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), ilekroć w przepisach jest mowa o imporcie towarów - rozumie się przez to przywóz towarów...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz