Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
28.02.2007 00:00

Finansowanie leczenia pracowników

Pytanie: W wyniku zmian wynikających z ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych uchylony został art. 16 ust. 1 pkt 65, w myśl którego nie uważa się za...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W wyniku zmian wynikających z ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych uchylony został art. 16 ust. 1 pkt 65, w myśl którego nie uważa się za koszty uzyskania przychodów "kosztów związanych z finansowaniem świadczeń zdrowotnych przez Pracodawcę na rzecz pracowników, z wyjątkiem poniesionych kosztów świadczeń zdrowotnych, do których ponoszenia zobowiązują Pracodawcę przepisy Kodeksu pracy oraz innych ustaw". Oznacza to, że pracodawca ma prawo samodzielnie podjąć decyzję o sfinansowaniu leczenia pracowników, a następnie poniesione na ten cel wydatki zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Czy istnieją ograniczenia co do wysokości finansowania leczenia pracowników, które można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

Odpowiedź: Zgodnie z - uchylonym z dniem 1 stycznia 2007 r. - art. 16 ust. 1 pkt 65 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz