Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
20.09.2007 00:00

Faktury korygujące

Pytanie: W lipcu wystawiliśmy fakturę sprzedaży na towar w stawce VAT 7%, zamiast w stawce 22%. Podczas sporządzania deklaracji VAT-7, czyli w sierpniu błąd ten został zauważony i w związku z...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W lipcu wystawiliśmy fakturę sprzedaży na towar w stawce VAT 7%, zamiast w stawce 22%. Podczas sporządzania deklaracji VAT-7, czyli w sierpniu błąd ten został zauważony i w związku z powyższym w sierpniu została wystawiona faktura korygująca z powodu tej błędnej stawki. Czy jest to prawidłowe postępowanie, czy ewentualnie błędem naszym jest, iż faktura korygująca powinna być wystawiona w miesiącu faktury korygowanej, czyli w lipcu, a nie w sierpniu?

Odpowiedź: Zgodnie z § 17 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz