Notowania

prawo podatkowe
23.09.2014 05:11

Faktura korygująca

Pytanie: Nasza spółka z o.o. wystawiła fakturę korygującą tytułem zwrotu zaliczki. Otrzymaliśmy kopię faktury bez podpisu odbiorcy. Na fakturze widnieje tylko data rejestracji wpływu faktury do...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Nasza spółka z o.o. wystawiła fakturę korygującą tytułem zwrotu zaliczki. Otrzymaliśmy kopię faktury bez podpisu odbiorcy. Na fakturze widnieje tylko data rejestracji wpływu faktury do odbiorcy (pieczątka o treści \"nazwa firmy\" + \"wpłynęło dnia ............ \". Czy taka faktura korygująca jest dokumentem upoważniającym wystawcę do obniżenia podatku należnego, czy należy domagać się mimo wszystko podpisania kopii faktury korygującej?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 29 ust. 4a ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) w przypadku gdy podstawa opodatkowania ulega zmniejszeniu w stosunku do podstawy określonej...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz