Notowania

prawo podatkowe
01.03.2009 00:00

Faktura dziś, a płatność za kilka miesięcy

Pytanie: Firma zajmująca się wywozem nieczystości wystawiła podmiotowi gospodarczemu dwie faktury. Obydwie faktury wystawiono w lutym. Jedna faktura ma termin płatności marcowy, a kolejna płatna jest...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Firma zajmująca się wywozem nieczystości wystawiła podmiotowi gospodarczemu dwie faktury. Obydwie faktury wystawiono w lutym. Jedna faktura ma termin płatności marcowy, a kolejna płatna jest do końca czerwca. Podmiot prowadzi książkę przychodów i rozchodów na zasadach ogólnych. Czy podmiot może zaksięgować fakturę z odległym terminem płatności bez płacenia za nią i dopiero po kilku miesiącach zapłacić? Czy można zaksięgować taką fakturę dopiero w kilka miesięcy po jej wystawieniu (po jej opłaceniu)?

Odpowiedź: Zgodnie z obowiązującym od 2007 r. art. 22 ust. 6b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodów, w przypadku...

Tagi: prawo podatkowe, porady, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz