Notowania

prawo podatkowe
19.03.2011 05:10

Ewidencja sprzedaży

Pytanie: W lipcu 2010 r. miałam kontrolę skarbową w mojej firmie, ze względu iż do 14 maja 2010 r. prowadziłam tylko komis meblowy, nie prowadziłam ewidencji sprzedaży bo nie wiedziałam o tym że...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W lipcu 2010 r. miałam kontrolę skarbową w mojej firmie, ze względu iż do 14 maja 2010 r. prowadziłam tylko komis meblowy, nie prowadziłam ewidencji sprzedaży bo nie wiedziałam o tym że trzeba, gdyż wszystkie umowy komisowe przekazywałam księgowej zaraz po sprzedaniu towaru i odebraniu pieniędzy przez komitenta. Podczas kontroli napisałam oświadczenie, że nie wiedziałam że cos takiego trzeba mieć. Otrzymałam teraz postanowienie z urzędu skarbowego, że wszczynają postępowanie wobec mnie od stycznia do czerwca 2010 r. Rzetelność prowadzenia ewidencji sprzedaży i opodatkowania od towarów i usług oraz należny podatek. Do dnia 14 maja żyłam tylko z prowizji komisowej. Od 14 maja miałam pracownika, który dopiero zaczynał pracę więc nie było prawie żadnych zleceń, a jeżeli był to wystawiłam rachunek. Nie jestem Vatowcem. Dopiero od grudnia 2010 roku mam kasę fiskalną. Co mi może grozić w takim postępowaniu?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 23 § 1 Ordynacji podatkowej organ podatkowy określa podstawę opodatkowania w drodze oszacowania, jeżeli: 1) brak jest ksiąg podatkowych lub...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz