Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
23.11.2007 00:00

Darowizna pasierbowi nieprzysposobionemu

Pytanie: Mąż chce darować mojemu synowi, a swojemu pasierbowi (nie przysposobionemu) - samochód. Zgodnie z opinią, którą znalazłam w "Gazecie Prawnej": Pasierbica lub pasierb mogą korzystać z...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mąż chce darować mojemu synowi, a swojemu pasierbowi (nie przysposobionemu) - samochód. Zgodnie z opinią, którą znalazłam w "Gazecie Prawnej": Pasierbica lub pasierb mogą korzystać z całkowitego zwolnienia w ramach tzw. zerowej grupy podatkowej przy darowiznach otrzymanych od macochy lub ojczyma, bez względu na fakt braku przysposobienia - wyjaśnia Grażyna Nelip, doradca podatkowy w Spółce Doradztwa Podatkowego GRNB - Partner", syn byłby zwolniony z podatku od darowizny. Czy faktycznie syn byłby zwolniony z podatku od darowizny? Czy byłby zwolniony z podatku, gdyby kwota darowizny wyniosła ponad 9.637 zł? Jeśli wartość darowizny jest poniżej tej kwoty, czy syn ma obowiązek zgłoszenia tego do urzędu skarbowego?

Odpowiedź:
W przypadku darowizny samochodu na rzecz pasierba znajdzie zastosowanie obowiązujący od 1 stycznia 2007 r. art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn zgodnie...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz