Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
08.09.2007 00:00

Darowizna nieruchomości osobie obcej

Pytanie: Chciałbym przekazać osobie obcej nieruchomość w formie darowizny. Czy jest taka możliwość i jaki podatek muszę zapłacić?...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Chciałbym przekazać osobie obcej nieruchomość w formie darowizny. Czy jest taka możliwość i jaki podatek muszę zapłacić?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 888 § 1 Kodeksu cywilnego, przez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego majątku....

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz