Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
19.05.2009 00:00

Darowizna na rzecz dzieci

Pytanie: Chciałbym z małżonką przekazać darowiznę na rzecz córki i syna w formie pieniężnej (przelew na konto). Czy jest ograniczenie co do kwoty darowizny i okresu, w jakim zostanie udzielonych kilka...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Chciałbym z małżonką przekazać darowiznę na rzecz córki i syna w formie pieniężnej (przelew na konto). Czy jest ograniczenie co do kwoty darowizny i okresu, w jakim zostanie udzielonych kilka darowizn na rzecz tej samej osoby, związane ze zwolnieniem od podatku?

Odpowiedź: Darowizna jest, zgodnie z art. 888 § 1 k.c., umową w której darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego...

Tagi: prawo podatkowe, porady, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz