Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
08.09.2007 00:00

Darowizna domu

Pytanie: Rodzice chcą przekazać swoje córce dom w drodze darowizny. Córka jest współwłaścicielką innego mieszkania na zasadach wspólnoty małżeńskiej. Ponieważ rodzice wymagają opieki, obdarowana...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Rodzice chcą przekazać swoje córce dom w drodze darowizny. Córka jest współwłaścicielką innego mieszkania na zasadach wspólnoty małżeńskiej. Ponieważ rodzice wymagają opieki, obdarowana zamieszka wraz z nimi, a na własne mieszkanie podpisze umowę wynajmu. Jak obliczyć koszty podatkowe takiej umowy darowizny sporządzonej w formie aktu notarialnego. Czy obie strony mogą skorzystać ze zwolnienia podatkowego i tylko muszą powiadomić właściwy urząd skarbowy, czy też obowiązuje je 7 % podatek? Z zaznaczeniem, że jest to pierwsza darowizna.

Odpowiedź: W przypadku darowizny domu przez rodziców na rzecz córki zastosowanie znajdzie, dodany od 1 stycznia 2007 r., art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn,...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz