Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
10.07.2008 00:00

Budowa domu a odliczenie odsetek od kredytu

Pytanie: W roku 2006 rozpocząłem budowę domu. Na część inwestycji wziąłem kredyt w banku. Budowa oraz oddanie budynku do użytku (odbiór) nastąpiło w styczniu 2008 r. Czy mogłem w zeznaniu rocznym za...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W roku 2006 rozpocząłem budowę domu. Na część inwestycji wziąłem kredyt w banku. Budowa oraz oddanie budynku do użytku (odbiór) nastąpiło w styczniu 2008 r. Czy mogłem w zeznaniu rocznym za 2007 r. odliczyć odsetki od kredytu, czy będę to mógł zrobić dopiero za rok 2008?

Odpowiedź: Zgodnie z ustępem 5 art. 26b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w którym uregulowana była tzw. ulga odsetkowa, odliczenia w ramach tej ulgi dokonuje...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz