Notowania

prawo podatkowe
23.09.2014 05:11

Amortyzacja mieszkania

Pytanie: Kupiłam mieszkanie wymagające remontu. Jego wynajem chcę prowadzić w zakresie działalności gospodarczej, którą prowadzę (rozszerzyłam działalność o wynajmowanie nieruchomości) i którą...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Kupiłam mieszkanie wymagające remontu. Jego wynajem chcę prowadzić w zakresie działalności gospodarczej, którą prowadzę (rozszerzyłam działalność o wynajmowanie nieruchomości) i którą rozliczam na zasadzie książki przychodów i rozchodów. Remont mieszkania jest dość nakładochłonny. Czy do momentu wynajęcia mieszkania mogę ujmować w kosztach w książce przychodów i rozchodów amortyzację mieszkania oraz oddzielnie koszty związane z remontem mieszkania? Czy mogę to zrobić dopiero jak mieszkanie wynajmę i będę miała przychód. Oczywiście ponieważ wartość mieszkania jest duża zależałoby mi na tym, żeby umorzenie móc księgować już w trakcie remontu.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 22a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych amortyzacji podlegają, z zastrzeżeniem art. 22c, stanowiące własność lub współwłasność...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz