Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
30.07.2007 00:00

Amortyzacja budynku usługowo-handlowego

Pytanie: Spółka zamierza nabyć nieruchomość zabudowaną w postaci działki z trwale związanym z gruntem budynkiem usługowo-handlowym o powierzchni handlowej przekraczającej 1000 m2. Przedmiotem zakupu...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółka zamierza nabyć nieruchomość zabudowaną w postaci działki z trwale związanym z gruntem budynkiem usługowo-handlowym o powierzchni handlowej przekraczającej 1000 m2. Przedmiotem zakupu będzie budynek użytkowany przez poprzedniego właściciela 5 lat (wprowadzony do ewidencji środków trwałych). Obecnie budynek wykorzystywany jest do prowadzenia salonu samochodowego. Czy do amortyzacji używanego budynku usługowo-handlowego (pawilon handlowy - zgodnie z pozwoleniem na użytkowanie), zakupionego w 2007 roku, można zastosować indywidualną stawkę amortyzacyjną 10% w oparciu o art. 16j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Odpowiedź: Od dnia 1 stycznia 2007 r. obowiązuje art. 16j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, który stanowi, iż podatnicy co do zasady mogą indywidualnie...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz