Notowania

porady
10.03.2011 05:10

Zwrot bonifikaty

Pytanie: Gmina zamierza skorzystać z uprawnień wynikających z art. 37 ust. 2 pkt 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami i zbyć w trybie bezprzetargowym nieruchomość gruntową zabudowaną na rzecz osoby...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Gmina zamierza skorzystać z uprawnień wynikających z art. 37 ust. 2 pkt 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami i zbyć w trybie bezprzetargowym nieruchomość gruntową zabudowaną na rzecz osoby fizycznej prowadzącej działalność oświatową (przedszkole niepubliczne). Obecnie osoba ta jest użytkownikiem nieruchomości do 31.12.2011, prowadzącym przedszkole niepubliczne. Czy po zbyciu nieruchomości w trybie bezprzetargowym w celu prowadzenia działalności oświatowej (przedszkola niepublicznego) w przypadku zmiany działalności i wykorzystania nieruchomości (w sposób inny niż oświatowa) gminie przysługuje możliwość dochodzenia zwrotu nieruchomości i za jaką kwotę? Czy kwota jaką ewentualnie gmina musiałaby zapłacić za zwrot nieruchomości byłaby kwotą równą sprzedaży przez gminę?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 68 ust. 1 pkt 2 u.g.n. w przypadku sprzedaży nieruchomościosobom fizycznym, które prowadzą działalność charytatywną, opiekuńczą, kulturalną,...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz