Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
10.01.2007 00:00

Wypowiedzenie umowy zlecenia

Pytanie: Umowa-zlecenie zawarta jest ze zleceniodawcą na czas nieokreślony. Jeden z punktów umowy mówi o trzydziestodniowym pisemnym wypowiedzeniu. Dodam, że żadne z postanowień umowy nie zostało...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Umowa-zlecenie zawarta jest ze zleceniodawcą na czas nieokreślony. Jeden z punktów umowy mówi o trzydziestodniowym pisemnym wypowiedzeniu. Dodam, że żadne z postanowień umowy nie zostało naruszone. Czy zleceniodawca może rozwiązać umowę bez wypowiedzenia? Jaki artykuł o tym mówi?

Odpowiedź: Przepis art. 746 § 1 kodeksu cywilnego stanowi, że dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jest to jednak przepis dyspozytywny. Pogląd o dyspozytywnym...

Tagi: porady, prawo, prawo cywilne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz